1

Temat: Wyciągarka

Zakładam nowy wątek dotyczący wszystkich spraw związanych z wyciągarką.

Na początek wiadomość od Lecha P.:

Ja nie będę ale zgodnie z prośba Michała D. (potrzeba pozyskania wskaznika paliwa do wyciągarki) mam takowy-szklany (20-30 cm?). Jak komuś się chce odebrac od moich rodziców z Radomia i sprawdzić czy sie nadaje zapraszam na tel. priv. pzdr i miłego latania.

P.S. Kto deklarował się w sprawie wskaźnika?

2

Odp: Wyciągarka

Witajcie,
Ja deklarowałem się w sprawie wskaźnika paliwa:)
Przed przyjazdem do Radomia zadzwonię do Lecha i ewentualnie podskoczę po wskaźnik.
Póki co ustaliłem z Filipem Żurkiem, że to zbiornik od Stara, ale na odległość będzie mi ciężko wymyślić jakiś bardziej ergonomiczny paliwomierz.

3

Hej,
tak naprawdę na szybko da się zrobić tylko bagnet. Dziura jest gotowa, a stary bagnet na miarę powinien być w lublinie.
Oprócz bagnetu trzeba zrobić zatyczkę na zbiornik, bo starą ktoś zgubił.

Jeśli myślimy o rurce, to trzeba:
- spuścić paliwo
- zdjąć, osuszyć i przewierzyć zbiornik
- przewiercić się przez korek spustowy w dnie (NIE wolno go odkręcać, zresztą i tak się nie da; zbiornik jest w środku zalaminowany żywicą, a przy korku jest jej szczególnie grubo), zainstalować króciec i podłączyć rurkę
- drugi koniec rurki do atmosfery bądź (lepiej) w miejsce, gdzie był bagnet.
Poza tym rurkę trzeba zabezpieczyć przed uszkodzeniem; ja bym tu widział ceownik z aluminium (chyba że mamy gdzieś "profesjonalny" pancerz do wodowskazów).

4

Witajcie!

Chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa szkolenia na wyciągarkowego.
W wakacje będę miał dużo czasu, mieszkam chyba najbliżej ze wszystkich :), więc pomyślałem że będę w miarę dyspozycyjny i mogę pomóc. Zawsze też jakiś grosik do skarbonki się przyda.
Mam w związku z tym kilka pytań.

Czy w ogóle będzie taka potrzeba, zważywszy na zwiększenie stawki w tym roku?
Ile by owo trwało?
Kiedy mogłoby się odbywać?

Pozdrawiam
Bartek Uzar

5

:-)

ucz się bo LKE oblejesz, a jak zdasz, do tematu wrócimy ;-)

3 mam kciuki !!!

RF

6

Poważnie - jasne, że tak, tak, tak; z wyciągarkowymi jak z instruktorami.

Do tematu wrócimy (ja wrócę) bardzo wczesną wiosną.
Miej świadomość, że wyciągarkowanie to nie tylko dodawanie gazu, ale i ból, i krew, i dziury w palcach;)